Зі святом весни та праці!!!

30 Квітень 2015

1 Травня – День весни та праці – одне з тих свят, які кілька разів міняли своє призначення. Три тисячі років назад жителі Древньої Італії поклонялися богині Майї – покровительці землі і родючості. На її честь останній місяць весни назвали травнем, а в його перший день влаштовувалися гуляння і урочистості на природі – маївки. Таким чином вони намагалися задобрити богиню родючості перед весняним посівом.

В 1890 році 1 Травня вперше відмітили у Варшаві. Офіційно свято було затверджене на конгресі Інтернаціоналу, а передумовою його появи стала підтримка робітників Чикаго, що оголосили війну експлуататорам. Конгрес оголосив 1 травня Днем солідарності робітників всього світу. З 1897 року маївки стали носити політичний характер і супроводжуватися масовими демонстраціями.

В 1992 році це свято дістало свою сучасну назву – Свято весни і праці. Відмічають його всі по-різному: одні влаштовують мітинги і демонстрації, а інші вирушають за місто на маївки.

В деяких країнах 1 Травня як і раніше державне свято. Наприклад, в ПАР День солідарності проводиться під патронатом влади. На Сицилії усі від малого до старого в першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, за місцевими повір’ями, приносять щастя. У Іспанії 1 Травня вважається Святом усіх квітів. Американці і країни Європи цього дня не працюють. У Фінляндії Першотравень (Vappu) – це весняний карнавал студентів.

А ще 1 Травня називали святом весни. Він дійсно був першим весняним святом, не рахуючи Пасхи.  Сьогодні це свято, втратило свій політичний характер, і кожен з нас по-своєму його зустрічає і відмічає. Нехай 1 Травня усім нам принесе тільки радість від праці, миру та весни! Зі святом!!!!