Кредитор: права і обов’язки

Cума
грн.
Термін
дн.
Цілодобово 24/7
Позика:
грн.
Відсотки:
грн.
До повернення:
грн.
Погашення до: 18.03.2019

Кожен з вас, напевне, знає, що таке система кредитування. Та мало хто знає, хто такий кредитор, як функції він виконує, які права та обов’язки має. Цей термін використовується скрізь: у повсякденному житті, у суто бухгалтерських операціях, у господарських відносинах, у кредитних відносинах між кредитоотримувачем та кредитною установою.

Значення слова кредитор та його змістовність

Тож, розберемось, хто або що таке кредитор і як правильно вживати цей термін. Згідно юридичного трактування, кредитор – це фізична або юридична особа, що надає гроші у користування, тобто надає фінансову послугу. Чиїми послугами ви користуєтеся: позичаєте у знайомих чи звертаєтеся до кредитуючих компаній – геть інше питання.

У випадку використання послуг мікрофінансових компаній, саме вони виступають в якості кредитора, надаючи грошові позики під певний відсоток. Використовувати послуги кредиторів зручно, коли ви потрапили в ситуацію, що вимагає термінового вирішення. Вирішивши скористатися послугами кредитуючих компаній, важливо обрати надійну організацію, безпечну та перевірену.

Ситуації, коли необхідні гроші, можуть бути самими різними. Інколи, кошти необхідні для особистих потреб. Бувають випадки, коли кредит беруть на відкриття бізнесу чи для підтримки справи. Незалежно від причин, які змусили вас вступити у відносини із кредитуючою компанією, відносини, які розпочинаються після того як кредитор та кредитоотримувач укладають угоду, автоматично переходять на цивільно-правовий рівень.

Важливо не плутати поняття кредитор, позикодавець та кредитоотримувач, позикоотримувач. Позикодавець та кредитор – це сторони, що надають майно у користування, під майном маються на увазі гроші. Кредитоотримувач чи позикоотримувач – особа, що користується послугами кредитора за умови повернення майна та сплати за надану послугу.

Кредитор – хто це? Основне визначення терміну

Раніше ми вже визначилися із тим, яка різниця в термінах кредитор та кредитоотримувач. Тепер варто розібратися із кредитними відносинами. Кожна зі сторін має свої права та обов’язки. Кожна зі сторін несе відповідальність за виконання чи невиконання своїх прав та обов’язків. Кредитні відносини – це відносини, що виникають між кредитором та кредитоотримувачем після укладання угоди про передачу грошових коштів у тимчасове користування та безпосередньої передачі грошових коштів у використання.

Зазвичай, кредитор – це не лише юридична, але й фізична особа. Головне мати юридичне підтвердження надання послуги, оскільки це допомагає захистити інтереси обох сторін. Перша сторона, кредитор – це сторона, що очікує на повернення коштів та сплату винагороди за надання послуг у вигляді комісійних. Кредиоотримувач – це сторона, яка має користуватися грошима визначений час та сплатити певну суму комісійних, повертаючи гроші кредитору.

В бухгалтерській практиці, кредитор – це сторона, яка надає у користування за певну винагороду не лише грошові кошти, а й активи: матеріальні та нематеріальні, на договірній основі.

Розкажемо, хто такі кредитори та познайомимося із «Ваша Готівочка»

Сторона, що надає певну суму коштів у користування має обмежені права та чітко визначене коло обов’язків. Уся інформація про права та обов’язки сторін має бути чітко прописаною у договорі кредитування.

Кредитор не повинен змушувати кредитоотримувача виконувати умови, не прописані договором. Крім того, визначаючи, хто такі кредитори, важливо зазначити наступне:

· Правомірним вважається надання послуг із сплатою за них у вигляді фіксованої відсоткової ставки.

· Процедура погашення позики має бути чітко визначеною у договорі кредитування.

Чи використовується застава, чи долучаються поручники – залежить від специфіки діяльності компанії. Адже, у широкому розумінні, кредиторице банки, ломбарди, мікрофінансові установи та інші компанії, що надають грошові кошти у користування.

Після того, як ви дізналися, хто такі кредитори, залишилося познайомитися із компанією-кредитором «Ваша Готівочка».

Наша компанія пропонує українцям скористуватися послугами кредитування та отримати гроші в сумі від 200 до 9000 гривень під 2% комісійних. Стати клієнтом може кожен українець у віці від 18-ти років, якщо мова йдеться про готівкові позики, та у віці від 21-го року, якщо йдеться про гроші на картку. Основною вимогою є надання паспортних даних, персональної та контактної інформації.

Більш детально дізнатися про те, як скористатися послугами «Ваша Готівочка» можна у наших відділеннях чи у операторів «гарячої лінії».

В будь-якому випадку, кредитори – це шлях до вирішення фінансових труднощів, а «Ваша Готівочка» – компанія, із якою усі проблеми вирішуються миттєво.