Історія, легенди та цікаві факти про найвідоміший ринок міста

31 Жовтень 2018

Одеський Привоз. Є приказка про те, що Одеса починається з «Привозу», місцеві жителі завжди вважали його серцем міста. Це один з найстаріших і великих ринків у всій Європі.

У XIX ст. в Одесі було три ринки: Грецький, Старий і Новий. Історія Привозу починається в 1827 році. Але тоді він був не самостійним базаром, а придатком Старого ринку. Базар виглядав, як майданчик без будівель. На ньому торгували в основному привізним товаром з возів і фур. Згодом тут стали з'являтися дерев'яні лавки, а потім і комбіновані торгові приміщення.

"Привоз" вже в ті роки славився великою кількістю товарів і численністю покупців різних національностей.

Пізніше, після реконструкції, Привоз отримав назву "Новий Привоз". Саме в цей час ринок "обзавівся" трьома бронзовими пам'ятниками. Два з них зображують рибачку-Соню, а один - Костю-моряка.

Мало хто знає, але за чутками, в 1950-х роках на місці нинішнього нового рибного корпусу в круглій дерев'яній споруді знаходився цирковий атракціон, де зокрема був такий номер, як гонки на мотоциклі по вертикальній стіні.

Одна з найпопулярніших історій про "Привоз" пов'язана з тим, як перед війною перевозили звірів в сімферопольський зоопарк - молодий слон Мірза відчув смачні запахи і кинувся в Фруктовий пасаж. Там він з'їв кілька яблук і дістав хоботом з бочки солоні огірки).

Поруч з таким популярним місцем, для вашої зручності ми відкрили нове відділення мережі «Ваша Готівочка». Для вас ми працюємо 360/24/7. Нас легко знайти - м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 5 (автостанція "Привоз", р-к "Привоз", ТЦ "Остров", перетин вулиць Єкатериненськая і Новощепний ряд, трамвайна зупинка Новощепний ряд). Info 0800500660

«Ваша Готівочка» завжди поруч!